Prekopuca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prekopucë
Прекопуце
Fshat
Vendndodhja
Prekopucë is located in Serbia
Prekopucë
Prekopucë

Koordinatat: 43°16′34″V 21°25′5″L / 43.27611°V 21.41806°L / 43.27611; 21.41806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 34″ Veri

21° 25′ 5″ Lindje

Prekopucë (serbisht: Прекопуце/Prekopuce) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]