Reçica e Poshtme (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçicë e Poshtme
Доња Речица
Fshat
Vendndodhja
Reçicë e Poshtme is located in Serbia
Reçicë e Poshtme
Reçicë e Poshtme

Koordinatat: 43°17′33″V 21°29′38″L / 43.29250°V 21.49389°L / 43.29250; 21.49389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 33″ Veri

21° 29′ 38″ Lindje

Reçicë e Poshtme (serbisht: Доња Речица/Donja Rečica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]