Kolludra (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kolludër
Калудра
Fshat
Vendndodhja
Kolludër is located in Serbia
Kolludër
Kolludër

Koordinatat: 43°13′54″V 21°19′49″L / 43.23167°V 21.33028°L / 43.23167; 21.33028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 339 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 54″ Veri

21° 19′ 49″ Lindje

Kolludër (serbisht: Калудра/Kaludra) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]