Bellavoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellavodë
Бела Вода
Fshat
Vendndodhja
Bellavodë is located in Serbia
Bellavodë
Bellavodë

Koordinatat: 43°13′17″V 21°32′55″L / 43.22139°V 21.54861°L / 43.22139; 21.54861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 17″ Veri

21° 32′ 55″ Lindje

Bellavodë (serbisht: Бела Вода/Bela Voda) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]