Konjusha e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjushë e Poshtme
Доња Коњуша
Fshat
Vendndodhja
Konjushë e Poshtme is located in Serbia
Konjushë e Poshtme
Konjushë e Poshtme

Koordinatat: 43°13′22″V 21°24′51″L / 43.22278°V 21.41417°L / 43.22278; 21.41417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 312 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 22″ Veri

21° 24′ 51″ Lindje

Konjushë e Poshtme (serbisht: Доња Коњуша/Donja Konjuša) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]