Maçina (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçinë
Мачина
Fshat
Vendndodhja
Maçinë is located in Serbia
Maçinë
Maçinë

Koordinatat: 43°5′7″V 21°38′2″L / 43.08528°V 21.63389°L / 43.08528; 21.63389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 355 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 5′ 7″ Veri

21° 38′ 2″ Lindje

Maçinë (serbisht: Мачина/Mačina) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]