Prekashtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prekashticë
Прекашница
Fshat
Vendndodhja
Prekashticë is located in Serbia
Prekashticë
Prekashticë

Koordinatat: 43°11′41″V 21°26′27″L / 43.19472°V 21.44083°L / 43.19472; 21.44083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 41″ Veri

21° 26′ 27″ Lindje

Prekashticë (serbisht: Прекашница/Prekašnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]