Dragidelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragidell
Драги Део
Fshat
Vendndodhja
Dragidell is located in Serbia
Dragidell
Dragidell

Koordinatat: 43°2′41″V 21°33′1″L / 43.04472°V 21.55028°L / 43.04472; 21.55028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 41″ Veri

21° 33′ 1″ Lindje

Dragidell (serbisht: Драги Део/Dragi Deo) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]