Statoci i Mesëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Statoc i Mesëm
Средњи Статовац
Fshat
Vendndodhja
Statoc i Mesëm is located in Serbia
Statoc i Mesëm
Statoc i Mesëm

Koordinatat: 43°4′0″V 21°30′39″L / 43.06667°V 21.51083°L / 43.06667; 21.51083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 631 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 4′ 0″ Veri

21° 30′ 39″ Lindje

Statoc i Mesëm (serbisht: Средњи Статовац/Srednji Statovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]