Strazhova e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strazhovë e Poshtme
Доња Стражава
Fshat
Vendndodhja
Strazhovë e Poshtme is located in Serbia
Strazhovë e Poshtme
Strazhovë e Poshtme

Koordinatat: 43°15′27″V 21°35′51″L / 43.25750°V 21.59750°L / 43.25750; 21.59750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 351 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 27″ Veri

21° 35′ 51″ Lindje

Strazhovë e Poshtme (serbisht: Доња Стражава/Donja Stražava) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]