Meroci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meroc
Меровац
Fshat
Vendndodhja
Meroc is located in Serbia
Meroc
Meroc

Koordinatat: 43°16′56″V 21°27′13″L / 43.28222°V 21.45361°L / 43.28222; 21.45361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 382 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 56″ Veri

21° 27′ 13″ Lindje

Meroc (serbisht: Меровац/Merovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 805 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 174.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]