Tërnava e Poshtme (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavë e Poshtme
Доња Трнава
Fshat
Vendndodhja
Tërnavë e Poshtme is located in Serbia
Tërnavë e Poshtme
Tërnavë e Poshtme

Koordinatat: 43°15′15″V 21°31′58″L / 43.25417°V 21.53278°L / 43.25417; 21.53278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 15″ Veri

21° 31′ 58″ Lindje

Tërnavë e Poshtme (serbisht: Доња Трнава/Donja Trnava) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]