Kozhinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozhincë
Кожинце
Fshat
Vendndodhja
Kozhincë is located in Serbia
Kozhincë
Kozhincë

Koordinatat: 43°6′30″V 21°37′16″L / 43.10833°V 21.62111°L / 43.10833; 21.62111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 30″ Veri

21° 37′ 16″ Lindje

Kozhincë (serbisht: Кожинце/Kožince) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]