Vllasova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vllasovë
Власово
Fshat
Vendndodhja
Vllasovë is located in Serbia
Vllasovë
Vllasovë

Koordinatat: 43°1′41″V 21°27′55″L / 43.02806°V 21.46528°L / 43.02806; 21.46528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1111 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 41″ Veri

21° 27′ 55″ Lindje

Vllasovë (serbisht: Власово/Vlasovo) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]