Breznica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breznicë e Poshtme
Доња Бресница
Fshat
Vendndodhja
Breznicë e Poshtme is located in Serbia
Breznicë e Poshtme
Breznicë e Poshtme

Koordinatat: 43°19′40″V 21°24′46″L / 43.32778°V 21.41278°L / 43.32778; 21.41278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 40″ Veri

21° 24′ 46″ Lindje

Breznicë e Poshtme (serbisht: Доња Бресница/Donja Bresnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]