Tërnava e Epërme (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavë e Epërme
Горња Трнава
Fshat
Vendndodhja
Tërnavë e Epërme is located in Serbia
Tërnavë e Epërme
Tërnavë e Epërme

Koordinatat: 43°16′42″V 21°31′42″L / 43.27833°V 21.52833°L / 43.27833; 21.52833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 355 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 42″ Veri

21° 31′ 42″ Lindje

Tërnavë e Epërme (serbisht: Горња Трнава/Gornja Trnava) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]