Krushevica (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushevicë
Крушевица
Fshat
Vendndodhja
Krushevicë is located in Serbia
Krushevicë
Krushevicë

Koordinatat: 43°7′38″V 21°26′43″L / 43.12722°V 21.44528°L / 43.12722; 21.44528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 38″ Veri

21° 26′ 43″ Lindje

Krushevicë (serbisht: Крушевица/Kruševica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]