Gjyreci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjyrec
Ђуровац
Fshat
Vendndodhja
Gjyrec is located in Serbia
Gjyrec
Gjyrec

Koordinatat: 43°15′43″V 21°37′6″L / 43.26194°V 21.61833°L / 43.26194; 21.61833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 43″ Veri

21° 37′ 6″ Lindje

Gjyrec (serbisht: Ђуровац/Đurovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]