Hërgaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hërgajë
Ргаје
Fshat
Vendndodhja
Hërgajë is located in Serbia
Hërgajë
Hërgajë

Koordinatat: 43°6′3″V 21°29′39″L / 43.10083°V 21.49417°L / 43.10083; 21.49417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 3″ Veri

21° 29′ 39″ Lindje

Hërgajë (serbisht: Ргаје/Rgaje) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]