Kordinca e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kordincë e Epërme
Горње Кординце
Fshat
Vendndodhja
Kordincë e Epërme is located in Serbia
Kordincë e Epërme
Kordincë e Epërme

Koordinatat: 43°18′37″V 21°33′31″L / 43.31028°V 21.55861°L / 43.31028; 21.55861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 37″ Veri

21° 33′ 31″ Lindje

Kordincë e Epërme (serbisht: Горње Кординце/Gornje Kordince) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]