Reçica e Epërme (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçicë e Epërme
Горња Речица
Fshat
Vendndodhja
Reçicë e Epërme is located in Serbia
Reçicë e Epërme
Reçicë e Epërme

Koordinatat: 43°19′8″V 21°28′16″L / 43.31889°V 21.47111°L / 43.31889; 21.47111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 8″ Veri

21° 28′ 16″ Lindje

Reçicë e Epërme (serbisht: Горња Речица/Gornja Rečica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]