Bukullarama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukullaramë
Буколорам
Fshat
Vendndodhja
Bukullaramë is located in Serbia
Bukullaramë
Bukullaramë

Koordinatat: 43°9′43″V 21°28′30″L / 43.16194°V 21.47500°L / 43.16194; 21.47500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 43″ Veri

21° 28′ 30″ Lindje

Bukullaramë (serbisht: Буколорам/Bukoloram) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]