Brezniçiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brezniçiq
Бресничић
Fshat
Vendndodhja
Brezniçiq is located in Serbia
Brezniçiq
Brezniçiq

Koordinatat: 43°15′2″V 21°26′42″L / 43.25056°V 21.44500°L / 43.25056; 21.44500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 2″ Veri

21° 26′ 42″ Lindje

Brezniçiq (serbisht: Бресничић/Bresničić) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]