Balinoci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balinoc
Балиновац
Fshat
Vendndodhja
Balinoc is located in Serbia
Balinoc
Balinoc

Koordinatat: 43°17′10″V 21°36′31″L / 43.28611°V 21.60861°L / 43.28611; 21.60861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 10″ Veri

21° 36′ 31″ Lindje

Balinoc (serbisht: Балиновац/Balinovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]