Bollogoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bollogosh
Белогош
Fshat
Vendndodhja
Bollogosh is located in Serbia
Bollogosh
Bollogosh

Koordinatat: 43°17′43″V 21°28′21″L / 43.29528°V 21.47250°L / 43.29528; 21.47250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 43″ Veri

21° 28′ 21″ Lindje

Bollogosh ose Bellogosh (serbisht: Белогош/Belogoš) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]