Konjusha e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjushë e Epërme
Горња Коњуша
Fshat
Vendndodhja
Konjushë e Epërme is located in Serbia
Konjushë e Epërme
Konjushë e Epërme

Koordinatat: 43°11′55″V 21°25′6″L / 43.19861°V 21.41833°L / 43.19861; 21.41833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 382 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 55″ Veri

21° 25′ 6″ Lindje

Konjushë e Epërme (serbisht: Горња Коњуша/Gornja Konjuša) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]