Bajishtica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajishticë e Poshtme
Доња Бејашница
Fshat
Vendndodhja
Bajishticë e Poshtme is located in Serbia
Bajishticë e Poshtme
Bajishticë e Poshtme

Koordinatat: 43°11′50″V 21°27′11″L / 43.19722°V 21.45306°L / 43.19722; 21.45306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 50″ Veri

21° 27′ 11″ Lindje

Bajishticë e Poshtme (serbisht: Доња Бејашница/Donja Bejašnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]