Zllata (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zllatë
Злата
Fshat
Vendndodhja
Zllatë is located in Serbia
Zllatë
Zllatë

Koordinatat: 43°4′22″V 21°39′14″L / 43.07278°V 21.65389°L / 43.07278; 21.65389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 4′ 22″ Veri

21° 39′ 14″ Lindje

Zllatë (serbisht: Злата/Zlata) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]