Resinca (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Resincë
Ресинац
Fshat
Vendndodhja
Resincë is located in Serbia
Resincë
Resincë

Koordinatat: 43°15′56″V 21°28′13″L / 43.26556°V 21.47028°L / 43.26556; 21.47028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 339 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 56″ Veri

21° 28′ 13″ Lindje

Resincë (serbisht: Ресинац/Resinac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]