Selishti (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selisht
Селиште
Fshat
Vendndodhja
Selisht is located in Serbia
Selisht
Selisht

Koordinatat: 43°11′47″V 21°34′57″L / 43.19639°V 21.58250°L / 43.19639; 21.58250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 47″ Veri

21° 34′ 57″ Lindje

Selisht (serbisht: Селиште/Selište) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 85 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 16.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]