Tovorlani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tovorlan
Товрљане
Fshat
Vendndodhja
Tovorlan is located in Serbia
Tovorlan
Tovorlan

Koordinatat: 43°6′29″V 21°24′38″L / 43.10806°V 21.41056°L / 43.10806; 21.41056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 29″ Veri

21° 24′ 38″ Lindje

Tovorlan ose Tovërlan (serbisht: Товрљане/Tovrljane) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 759 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 90.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]