Mërlaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërlak
Мрљак
Fshat
Vendndodhja
Mërlak is located in Serbia
Mërlak
Mërlak

Koordinatat: 43°7′48″V 21°32′1″L / 43.13000°V 21.53361°L / 43.13000; 21.53361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 792 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 48″ Veri

21° 32′ 1″ Lindje

Mërlak (serbisht: Мрљак/Mrljak) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]