Pashinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pashincë
Пашинац
Fshat
Vendndodhja
Pashincë is located in Serbia
Pashincë
Pashincë

Koordinatat: 43°16′41″V 21°30′28″L / 43.27806°V 21.50778°L / 43.27806; 21.50778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 338 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 41″ Veri

21° 30′ 28″ Lindje

Pashincë (serbisht: Пашинац/Pašinac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]