Rastavica (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rastavicë
Растовница
Fshat
Vendndodhja
Rastavicë is located in Serbia
Rastavicë
Rastavicë

Koordinatat: 43°11′35″V 21°36′26″L / 43.19306°V 21.60722°L / 43.19306; 21.60722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 35″ Veri

21° 36′ 26″ Lindje

Rastavicë ose Rastavnicë (serbisht: Растовница/Rastovnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]