Novosella (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosellë
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Serbia
Novosellë
Novosellë

Koordinatat: 43°6′13″V 21°27′28″L / 43.10361°V 21.45778°L / 43.10361; 21.45778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 13″ Veri

21° 27′ 28″ Lindje

Novosellë (serbisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]