Jabuça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabuçë
Јабучево
Fshat
Vendndodhja
Jabuçë is located in Serbia
Jabuçë
Jabuçë

Koordinatat: 43°3′39″V 21°32′5″L / 43.06083°V 21.53472°L / 43.06083; 21.53472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 870 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 39″ Veri

21° 32′ 5″ Lindje

Jabuçë (serbisht: Јабучево/Jabučevo) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]