Statoci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Statoc i Poshtëm
Доњи Статовац
Fshat
Vendndodhja
Statoc i Poshtëm is located in Serbia
Statoc i Poshtëm
Statoc i Poshtëm

Koordinatat: 43°3′47″V 21°32′0″L / 43.06306°V 21.53333°L / 43.06306; 21.53333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 47″ Veri

21° 32′ 0″ Lindje

Statoc i Poshtëm (serbisht: Доњи Статовац/Donji Statovci) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]