Tullara (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tullarë
Туларе
Fshat
Vendndodhja
Tullarë is located in Serbia
Tullarë
Tullarë

Koordinatat: 43°13′41″V 21°22′47″L / 43.22806°V 21.37972°L / 43.22806; 21.37972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 41″ Veri

21° 22′ 47″ Lindje

Tullarë (serbisht: Туларе/Tulare) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]