Vodica (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vodicë
Водице
Fshat
Vendndodhja
Vodicë is located in Serbia
Vodicë
Vodicë

Koordinatat: 43°12′35″V 21°33′56″L / 43.20972°V 21.56556°L / 43.20972; 21.56556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 35″ Veri

21° 33′ 56″ Lindje

Vodicë (serbisht: Водице/Vodice) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]