Babinpotoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babinpotok
Бабин Поток
Fshat
Vendndodhja
Babinpotok is located in Serbia
Babinpotok
Babinpotok

Koordinatat: 43°13′47″V 21°37′46″L / 43.22972°V 21.62944°L / 43.22972; 21.62944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 47″ Veri

21° 37′ 46″ Lindje

Babinpotok (serbisht: Бабин Поток/Babin Potok) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]