Topanica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topanicë e Epërme
Горња Топоница
Fshat
Vendndodhja
Topanicë e Epërme is located in Serbia
Topanicë e Epërme
Topanicë e Epërme

Koordinatat: 43°12′51″V 21°27′39″L / 43.21417°V 21.46083°L / 43.21417; 21.46083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 51″ Veri

21° 27′ 39″ Lindje

Topanicë e Epërme (serbisht: Горња Топоница/Gornja Toponica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]