Bregovina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bregovinë
Бреговина
Fshat
Vendndodhja
Bregovinë is located in Serbia
Bregovinë
Bregovinë

Koordinatat: 43°4′54″V 21°34′6″L / 43.08167°V 21.56833°L / 43.08167; 21.56833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 4′ 54″ Veri

21° 34′ 6″ Lindje

Bregovinë (serbisht: Бреговина/Bregovina) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]