Zhinipotoku (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zhinipotoku)
Jump to navigation Jump to search
Zhinipotok
Житни Поток
Fshat
Vendndodhja
Zhinipotok is located in Serbia
Zhinipotok
Zhinipotok

Koordinatat: 43°3′25″V 21°34′29″L / 43.05694°V 21.57472°L / 43.05694; 21.57472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 25″ Veri

21° 34′ 29″ Lindje

Zhinipotok (serbisht: Житни Поток/Žitni Potok) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1064 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 592.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]