Pllana e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllanë e Madhe
Велика Плана
Fshat
Vendndodhja
Pllanë e Madhe is located in Serbia
Pllanë e Madhe
Pllanë e Madhe

Koordinatat: 43°19′15″V 21°26′26″L / 43.32083°V 21.44056°L / 43.32083; 21.44056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 15″ Veri

21° 26′ 26″ Lindje

Pllanë e Madhe (serbisht: Велика Плана/Velika Plana) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]