Provinca e Teramos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Teramos
Provincia di Teramo
Map Province of Teramo.svg
Popullsia
 • Total (2.011) 312,311
Faqja zyrtarewww.provincia.teramo.it

Provinca e Teramos është një provincë italiane e Rajonit të Abrucos. Provinca e Teramos kufizohet në veri nga Provinca e Askoli Piçenos (Marke), në lindje laget nga Deti Adriatik, në juglindje nga Provinca e Peskarës, në jugperëndim nga Provinca e Akuilës dhe në perëndim nga Provinca e Rietit (Lacio).


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.