Provinca e Sud Sardenjas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Sud Sardenjas
Provincia del Sud Sardegna
Flamuri i Provinca e Sud Sardenjas
South Sardinia in Italy (as of 2016).svg
Popullsia
 • Total351,586 (31−7−2.018)
Faqja zyrtarewww.provincia.sudsardegna.it/it

Provinca e Sud Sardenjas është një provincë e rajonin Sardenjë, në Itali. Ka një popullsi prej 351.586 (31-7-2018)[2] banorësh dhe një sipërfaqe prej 6.530 km². Dendësia e popullsisë është 53,84 banorë/km².
Kryeqëndra e provincës është qyteti Carbonia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ "Istituto nazionale di statistica - Popolazione residente al 31/07/2018". Arkivuar nga origjinali më 14 janar 2018. Marrë më 13 prill 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)