Nuragus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nuragus
Qytet
noform
Pamje nga Nuragus
Vendndodhja
 Nuragus is located in Itali
 Nuragus
 Nuragus
39°46′37″V 9°02′10″L / 39.777°V 9.036°L / 39.777; 9.036Koordinatat: 39°46′37″V 9°02′10″L / 39.777°V 9.036°L / 39.777; 9.036
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.9 km2
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Popullsia 913 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nuragus (Nuràgus) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.9 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 359 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 913 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nuragus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale