Narcao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Narcao
Qytet
Vendndodhja
 Narcao is located in Itali
 Narcao
 Narcao
39°09′58″V 8°40′59″L / 39.166°V 8.683°L / 39.166; 8.683Koordinatat: 39°09′58″V 8°40′59″L / 39.166°V 8.683°L / 39.166; 8.683
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.88 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 3.300 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Narcao (Narcàu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 85.88 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 125 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.300 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Narcao – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale