Carbonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Carbonia
Qytet
noform
Pamje nga Carbonia
Vendndodhja
 Carbonia is located in Itali
 Carbonia
 Carbonia
39°09′58″V 8°31′16″L / 39.166°V 8.521°L / 39.166; 8.521Koordinatat: 39°09′58″V 8°31′16″L / 39.166°V 8.521°L / 39.166; 8.521
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145.54 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 28.581 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09013
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Carbonia (Carbònia, Crabònia) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 145.54 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 111 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 28.581 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]