Lunamatrona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lunamatrona
Qytet
noform
Pamje nga Lunamatrona
Vendndodhja
 Lunamatrona is located in Itali
 Lunamatrona
 Lunamatrona
39°38′46″V 8°54′00″L / 39.646°V 8.900°L / 39.646; 8.900Koordinatat: 39°38′46″V 8°54′00″L / 39.646°V 8.900°L / 39.646; 8.900
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.59 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Popullsia 1.699 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09022
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lunamatrona (Lunamatròna) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 20.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 168 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.699 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]